top of page

אמונה

היום נלמד על קצה המזלג איך לקבל בשמחה, באהבה ובהבנה שכל מה שעובר עלינו הוא המצב הכי טוב שיכול להיות בשבילנו בדיוק נמרץ. בורא עולם הוא הסדרן של העולם כולו ולא אנחנו. הוא יודע בדיוק יותר טוב מאיתנו מה טוב בשבילנו ולכן שם אותנו במשפחה שלנו בבניין המתאים עם השכנים המתאימים במקום העבודה שלנו המתאים לנו כדי שנוכל להפיק את מלוא התועלת מעצמנו בעולם הזה וכדי שיהיה לנו טוב בעולם הבא.
בואו נראה בסרטון משל נפלא בעניין זה ונפיק את הלקח ממנו.

האם משקה קוקה קולה או שמא משחק כדורגל? האם אכילה במסעדות מפוארות או שמא טיול בהרים התשובה לשאלת החיים נשמע מפי הרה"ג שמשון בן רחמים (במנולקר) שליט"א ששמע שיחה האלפים.
מרתקת מפי הרה"ג נחום דיאמנט שליט"א.
כדי לקבל תשובה נלמד קצת על ההבדל התהומי שבין הפילוסופיה של אלכסנדר מוקדון (תרבות יון, רומא והמערב בימינו) לבין חכמי ישראל בויכוח ההיסטורי שהתקיים אי שם בנגב לפני קרוב ל-2000 שנה.

אמונה

אמונה

טעם החיים מה הוא?

קבלת הייסורים באהבה

הרב הגאון אריה שכטר שליט''א

סעודת הודיה - ישיבת דעת ותבונה 

חשבון נפש קצר עם הרב שמשון בן רחמים

שיחת אמונה - כל אחד והתיקון שלו (צולם בבית כנסת ברכת השם באשדוד)

יפורסם ב - 01.03.18

ל''ג בעומר בציון הינוקא נחמן חטופא \ קטופא עם תלמידי הישיבה דעת ותבונה

יהודים במשך אלפי שנים עברו גלויות, חורבנות, שמד, מסעי צלב, אינקוויזיציות, גירוש ספרד, פרעות ת"ח ות"ט, פוגרומים, מלחמות ישראל, תאונות דרכים, מחלות וכו' ל"ע ובכל זאת בכוח האמונה והביטחון קיבלו ייסורים אלו באהבה, ביודעם שהכל מאת הבורא יתברך שעושה הכל לטובה אף על פי שאין אנו מבינים את התכלית של הסבל והייסורים הללו.
בסרטון הקצר שלפניכם יסביר הרב שליט"א איך אפשר לחיות בשמחה יחד עם הייסורים והסבל שהם מנת חלקו של כל אדם על פני כדור הארץ. 
אנו תקווה שנוכל להפנים את הדברים ולהמשיך לצעוד קדימה למרות הקשיים שמעמיד בפנינו הבורא כדי לנסות אותנו האם אנו ממשיכים איתו בכל מצב באמונה שלמה ובטחון מלא שהוא אב רחום ובוודאי יש לו בזה כוונות וחוכמה עמוקה שאין שכלנו הקטן יכול להבין.

בסרטון שלפנינו נשמע מפי מזכה הרבים הגדול הרב הגאון אריה שכטר שליט"א דברי אמונה וביטחון שנאמרו בסעודת הודיה של תלמיד ישיבת דעת ותבונה באשדוד ר' אבימלך אשטיבקר הי"ו.
הרב מספר בין השאר על נס הצלתו המופלאה של הגאון הרב חיים קרויזווירט זצ"ל אב"ד אנטוורפן - בלגיה מציפורני הנאצים ימ"ש. עוד נקבל חיזוק בעניין להביא ילדים לעולם. כל ילד שמונעים הבאתו לעולם מעכב ודוחה את הגאולה.
עוד נושאים מענינים בהרצאה המרתקת שלפנינו.
צפייה מהנה...

חשבון נפש קצר - עם הרב שמשון בן רחמים במנולקר

 

"ירבו שמחות בישראל" זו הברכה שאנו מייחלים לעצמנו ולכל עם ישראל אבל לא תמיד זה מה שאנו רואים. בעל הבית מלמעלה יש לו תוכניות אחרות.

יש לצערנו שכול, תאונות, מחלות, אסונות  ועוד מרעין בישין שאנו נאלצים להתמודד איתם. בואו נעצור שתיים וחצי דקות ונעשה חשבון נפש יחד עם הרב שמשון בן רחמים (במנולקר)

שיחת אמונה - כל אחד והתיקון שלו (צולם בבית כנסת ברכת השם באשדוד)

ההרצאה שלפנינו צולמה ע"י אחד המתפללים בבית הכנסת "ברכת השם" לעולי הודו ברובע יא' אשדוד. ראש הישיבה מחזק את הציבור הרחב בעניין כל אחד והתיקון שלו. עלינו לשמוח על מה שאנחנו, על הסביבה בה גדלנו, על הבן/בת זוג שלנו, על הילדים, השכנים, החברים, הקרובים וכו' וכו', ולהאמין באמונה שלמה שבורא עולם שם אותנו בסביבה שהכי מתאימה לתיקון השלם שלנו ושאנו לא מנהלים את העולם אלא סה"כ עושים השתדלות לעשות את הישר והטוב על פי ההוראות של הבורא בתורה הקדושה.

זו הרצאה מדהימה שאם נשכיל, היא תשנה לנו לטובה את כל המבט על החיים ונהיה מאושרים ושמחים בחלקנו.

בברכה והצלחה שלכם הרב שמשון

ל''ג בעומר בציון הינוקא נחמן חטופא \ קטופא עם תלמידי הישיבה דעת ותבונה

כל מה שה' עושה הכל לטובה

ציון הילד נחמן קטופא/חטופא זצ"ל לפני 900 שנה חיו בגליל העליון צדיק גדול ושמו פינחס ואשתו רחל. אחרי שנות עקרות התפלל האבא ובירך את אשתו ולאחר תשעה חודשים ביום ראש השנה נולד להם תינוק במזל טוב. מיד החל התינוק לדבר ולגלות סודות מעולמות עליונים עד שגזר עליו אביו לשתוק ומיד התאלם התינוק ולא דיבר יותר. לאחר מספר שנים אחרי תחנונים מצד האשה גזר האב על הילד שיתחיל לדבר ושוב החל הילד לגלות סודות על אחרית הימים אלא שהפעם הוא גילה הכל ברמזים עמוקים שרק רבנים מקובלים אמיתיים יכולים להבין פשר הנבואות. הנבואות נכתבו ונדפסו ונקראות "נבואת הילד". השנה, שנת תשע"ז יצאו תלמידי ישיבת דעת ותבונה יחד עם ראש הישיבה הרב שמשון בן רחמים (במנולקר) לגליל העליון והתפללו על ציונו של הילד נחמן חטופא זי"א. ראש הישיבה מדבר על כל מה שהשם עושה הכל לטובה וצריכים לקבל הכל באהבה ובשמחה וכו.. בואו נצטרף אליהם למסע...

יפורסם ב - 12.03.18

י''ג עיקרי אמונה על פי הרמב"ם זצ"ל 

 

תלמידי ישיבת דעת ותבונה ע"ש רבינו יוסף חיים זצוק"ל יצאו בליל ל"ג בעומר לגליל להשתטח על קברי הצדיקים הפזורים שם. בסרטון שלפנינו נקרא את שלושה עשר העיקרים שכל יהודי מחויב להאמין בהם. כותב הרמב"ם שאדם שלא מאמין ולא מקבל אפילו אחד מעיקרי האמונה נחשב ככופר (אפיקורוס\מין) ולכן יש חשיבות עליונה שכל יהודי ילמד היטב את י"ג העיקרים ויאמין בהם.

בהמשך נשמע הסברים על חלק מהעיקרים ע"י ראש ישיבת דעת ותבונה הרב שמשון בן רחמים (במנולקר) שליט"א.

צפייה מהנה...

bottom of page