top of page

זוגיות

זוגיות - מעלת השלום בין בעל לאשה

שלום אמיתי אינו רק "אי-מלחמה" השלום במובנו הפנימי הוא עמוק הרבה יותר.

בורא עולם נקרא עושה שלום במרומיו, ברכת כוהנים מסתיימת בשלום, תפילת שמונה עשרה מסתיימת בשלום.

השלום האמתי הוא עמוק יותר, אהבה ואחווה ביתר שאת בתוך הבית בין דייריו, בין חברים, שכנים ובין מדינות.

ה"אבודרהם" מפרש שאישה פטורה ממצוות עשה שיש להן זמן קבוע כדי שתהיה לה אפשרות לטפל בעניני הבית ולעשות נחת רוח לבעלה ולהרבות שלום ביניהם.

בחז"ל מובא מעשה נפלא על אישה שבעלה כעס עליה וביקש ממנה לירוק בפניו של רבי מאיר בעל הנס ורק אז תורשה להיכנס הביתה.

האם היא עשתה את המעשה הנועז הזה או לא?

הסוף הדרמטי אנו משאירים לכם לצפייה.

זוגיות - להשאר רווק\ה או להתחתן?

הצעירים של היום לא רוצים להתחתן בגיל מוקדם ודוחים לגילאים די מבוגרים.ויש כאלה שאפילו להתחתן לא רוצים בטענה שיש סבל בנישואין ולכן מעדיפים להישאר רווקים ולעשות "חיים".כדי לתת מענה לצעירים אלו נכנס הרב לנושא של הורג אדם שנענש קשות בכל מדינה מתוקנת למרות שהמוות לכאורה גאל את הנרצח מהסבל והייסורים שהיו מנת חלקו. לעומת זאת ההורג חתול לא נענש קשות למרות שהחתול היה עושה "חיים" והמוות קטף חיים אלו. התשובה לשאלה נוקבת זו בסרטון שלפניכם.

זוגיות - עול בונה או סבל?

שמעתי מהרב נחום דיאמנט שליט"א שטיפל בבחור בן אחת עשרה שהוריו לא תיפקדו וכל הבית נפל עול כתפיו של הילד הזה, הוא טיפל באחים הקטנים שלו, גידל אותם, דאג לאוכל, קניות כביסות וכו' וכו'.כשהתבגר והגיע קרוב לגיל 20 הציע לו הרב שיחשוב על נישואין כיון שהוא בוגר בנפשו כמו בחור בן 25. הבחור סירב וטענתו בפיו: הרב כנראה מרחם עלי ורוצה להוציא אותי מהבעיה, אבל מי כמוני יודע שגם נישואין זו בעיה. אז מה, הרב רוצה להוציא אותי מבעיה אחת ולהכניס אותי לבעיה אחרת?! לא תודה רבה, אני מעדיף להישאר עם הבעיה שכבר למדתי והתרגלתי להתמודד איתה מאשר להכנס לבעיה חדשה שמי יודע אם אצליח להתמודד איתה.מה ענה הרב לאותו בחור? ומה הקשר של הסיפור עם המדינה השקטה והפסטורלית - שוויץ? ומה ההבדל בין סבל לעול? הכל בע"ה בסרטון שלפניכם

זוגיות

זוגיות - מעלת השלום בין בעל לאישה

זוגיות - להשאר רווק/ה או להתחתן?

זוגיות - עול בונה או סבל?

זוגיות - מחויבות לקשר רגשי 

זוגיות -לנסוע במחלקה ראשונה

זוגיות - מד לחץ (ברומטר) 

זוגיות - מעלת השלום

זוגיות - האישה עזר או כנגדו

זוגיות - שיטת העשר דקות

זוגיות - מחויבות לקשר רגשי

זוגיות - לנסוע במחלקה ראשונה

אציל רוסי שלא נסע אף פעם בחייו ברכבת קנה כרטיס למחלקה ראשונה והמתין על הרציף לבוא הרכבת. כשהגיעה הרכבת סוף סוף, בלי לשים לב הוא עלה יחד עם כל ההמון לקרון המחלקה השלישית, שם הוא עובר חוויות לא נעימות במיוחד. לנו יש מה ללמוד מסיפור נחמד זה. בתורתנו הקדושה נמצאים כל העצות וההדרכה הנכונה לזוגיות נכונה במחלקה ראשונה, אך לצערנו הרבה אנשים חיים חיי זוגיות במחלקה שלישית או עשירית. בואו נצפה בדרשה של הרב שמשון במנולקר (בן רחמים) שליט"א במסיבת שבע ברכות בבאר שבע ונגיע לתובנות חדשות ונעלה על הדרך הנכונה לזוגיות טובה ובונה.

 

זוגיות -  מד לחץ (ברומטר)


במעגל החיים ישנם הרבה מצבים שמכניסים אותנו ללחץ מסוים העלול לגרום להתפרצויות כעס וזעם.
אם נדע בחוכמה ובתבונה לשים לב למצבי לחץ ולהבין באותם רגעים מה הם המניעים והדחפים הגורמים לבן הזוג להתנהג כפי שהוא מתנהג כעת, נוכל לעבור בשלום ובבטחה את הגלים הסוערים המטלטלים את שלום הבית והזוגיות שלנו.
בסרטון שלפנינו הרב יפרט ויסביר בהרחבה דוגמאות למצבי לחץ ויתן עצות להתנהגות חכמה במצבים אלו.
                                                                                  צפיה מהנה!

זוגיות - מעלת השלום

אנו רואים בתורה במספר מקומות חשיבות השלום בין בעל ואישה.שרה אמנו ע"ה אמרה: איך אני אלד "ואדוני זקן", כלומר אברהם בעלי כבר זקן. כשהקדוש ברוך הוא בא לאברהם אבינו, אמר לו ששרה אשתך אמרה שהיא זקנה. רואים מכאן שבורא עולם שינה מהאמת כדי שאפילו זוג כה מאושר שיש ביניהם שלום גדול גם כן צריך למנוע חיכוך כדי שהשלום יהיה 100%. עוד דוגמאות לכך שמותר לשנות מפני השלום בסרטון שלפניכם. שיעור מהנה...

זוגיות - האישה עזר או כנגדו

 

בפרשה הראשונה בתורה אנו קוראים שבורא עולם רוצה לברוא את האישה וכך כתוב בפסוק "אעשה לו עזר כנגדו" ונשאלת השאלה, אם האישה נועדה לעזור לבעלה אז מדוע כתוב שהיא כנגדו? ואם היא כנגדו אז איך היא עזר?

רוצים לדעת את התשובה? עדיף שתשמעו את התשובה מפי הרב באופן ישיר.
צאו לדרך...

זוגיות - שיטת העשר דקות.

 

בשיעור היום נלמד איך לשוחח בשיטה מיוחדת של עשר דקות בלבד.
בדקות אלו רק צד אחד מדבר על איזה נושא שהוא בחר והוא משמיע לבן זוג שיושב מולו ורק מקשיב. מותר לבן זוג לשאול שאלות על מה שנאמר אך אסור לו להגיב או להתגונן או לתקוף את מה שנאמר או את הדובר. למחרת תורו של המקשיב מאתמול להיות הדובר. הוא יכול לפתוח בנושא חדש או להגיב על מה שנאמר אתמול.
היתרון בשיטה זו שאפילו אם הנושא שהבן זוג מעלה לדיון הוא נושא טעון מאוד, הוא לא יימשך יותר מעשר דקות.
צריך לקבוע מראש מתי נדבר, באיזה מקום, לוודא שאחד מבני הזוג יהיה אחראי שהפגישה הזאת תצא לפועל ולא תדחה, ותדחה, ותדחה...
המשך בסרטון...

זוגיות- מחויבות לקשר רגשי

גבר או אישה לא נכנסים לעול הנישואין במטרה לספק צרכים גופניים בלבד.הכניסה לחיי נישואין נובעת מצורך פנימי עמוק וחזק לסיפוק צרכים רגשיים. שונים הם הצרכים הרגשיים להם זקוק הגבר מאלו שצריכה האישה.הגבר זקוק לכבוד (חיובי), שיעריכו אותו, שיקבלו אותו כמו שהוא, שהוא יהיה המנהיג, הקברניט וכו'. גבר שלא יקבל צרכים אלו מאשתו עלול לברוח משאר המחויבויות שלו או להסתגר בתוך עצמו.האישה לעומתו זקוקה יותר ליחס תשומת לב, הבנה לקשייה ולרגשותיה. גם אם היא לא תקבל צרכים אלו ע"פ רוב היא תמשיך לתרום את חלקה לבית, אך צריך להיזהר לא למתוח את הגומי יותר מידי שלא...

bottom of page